fbpx

Youtube Reklamları

ve şimdi, Reklamlar..

Neden Youtube Reklamları?

Youtube reklamları yerleştirmek için oldukça popüler bir sitedir. Oldukça çekici olan görsel içeriği sergilemenin yanı sıra, pazarlamacıların bu siteye reklam yerleştirmesinin birkaç nedeni vardır.

Google’a göre, “Her ay 1 milyardan fazla kişi 6 milyar saatten fazla Youtube videosu izliyor.” Tek bir platformda çok fazla zaman harcayan böylesine büyük bir kitleyle, Youtube’un birçok işletme için reklam vermek için tercih edilen yer haline gelmesi şaşırtıcı değildir.

Youtube reklamlarının önemi
Youtube reklamları dikkat edilmesi gereken 3 önemli yol

Youtube Reklamlarına Neden Dikkat Etmelisiniz?

Youtube reklamları rahatsız edici görünebilir, ancak bu reklamın neden bu videoyla oynatıldığını düşündünüz mü? Bunun için bir strateji var mı – izlediyseniz reklamdan öğrenebilir misiniz? Video pazarlamacıları, müşterilerinin fark edilmesini sağlamak için her zaman yeni stratejiler ve yollar aramalıdır. Bu nedenle video pazarlamacılarının Youtube’u ve reklamları izlemeleri gerekiyor.

Dijital Reklam Ajansı Biajans.net İkon-16

Youtube Alışveriş

Araştırmalara göre genel olarak tüketicilerin% 81’i bir markanın videosunu izledikten sonra alışveriş yapmaya ikna edildi.

Dijital Reklam Ajansı Biajans.net İkon-15

Çevrim İçi Videolar

Çevrimiçi videolar, 2021 yılına kadar tüm tüketici İnternet trafiğinin% 82’sinden fazlasını oluşturacak.

Dijital Reklam Ajansı Biajans.net İkon-14

Tüketicinin Tercihi

Tüketicilerin% 72’si bir sayfada metin okumaktan ziyade bir ürünü öğrenmek için bir video izlemeyi tercih ediyor.

Youtube reklamları hedeflemesi nedir?

Youtube Reklamları Hedefleme

Youtube hedefleme ile masaüstü, tablet veya mobil cihazlar ile iOS ve Android işletim sistemleri gibi seçeneklere yer verir. 

Youtube’daki yere göre hedefleme, bir ülke içindeki ülkeleri, şehirleri veya bölgeleri veya hatta belirli bir yer çevresindeki özel bir alanı filtrelemenize olanak tanır. Birçok marka ulusal pazarda bulunurken, bazıları tek bir şehir, eyalet veya bölgede bulunur. Yer hedefleme, müşterilerinizin bulunduğu ve işlemlerinizin bulunduğu alanı seçmenize olanak tanır.

Youtube hedefleme seçeneği ile ürününüz, işletmeniz veya hizmetinizle ilgili konularla ilgilenen kullanıcılara ulaşır. Moda, spor, makyaj ve oyun gibi konular arasından seçim yapabilirsiniz. Google daha sonra, hedeflemede belirlediğiniz konularla ilgilendiği bilinen kişileri bulur ve Google Görüntülü Reklam Ağı ve Youtube aramasında içerik incelediklerinde veya görüntülediklerinde onlara video reklamınızı gösterir

Youtube reklamlarında

Mevcut Manzara

Youtube Reklamları;Youtube’un izleyicileri giderek mobil ortama kayıyor. Sonuç olarak Google, reklam verenlerin tüm cihazlardaki müşterilere daha verimli bir şekilde ulaşmasına olanak tanıyan platformlar geliştirmek için çalışmaktadır. 

Google, kullanıcıların Youtube hedeflemesi için arama verilerini, Arama hedeflemesi için Youtube görüntüleme davranışını kullanmalarına izin verir ve şu anda Youtube kampanyalarında dönüşüm odaklı Akıllı Teklif vermeye izin verecek yeni algoritmalar geliştirmektedir!

Google, bu eğilimi açıkça görüyor ve Youtube reklamcılığı için yeni fırsatlarla, görüntüleyenlerin bireysel alıcı yolculuklarının dikkate alma ve karar aşamalarına video ekleme konusundaki artan istekliliğinden yararlanmayı amaçlıyor.

dahası,

Gördüğünüz gibi Youtube, hedefleme için çok sayıda olasılık sunuyor. Ürün teklifinizle ilgilenen kişilere ulaşmak, anlaşmayı kapatmanın anahtarıdır. Tüm Youtube reklamcılık seçeneklerinizi dikkatlice inceleyin ve iyi tanımlanmış bir kampanya oluşturmak için müşteri öngörülerinizi inceleyin.

ve şimdi,

Reklamlar..

Youtube’da 1 milyardan fazla kullanıcı var. Ve video en hızlı büyüyen pazarlama trendidir.

Video pazarlamacıları, müşterilerinin fark edilmesini sağlamak için her zaman stratejiler ve yollar aramalıdır. Bu nedenle video pazarlamacılarının Youtube’u ve reklamları izlemeleri gerekiyor.

Ve son olarak… Birisi iş yerinizde sürekli Youtube videoları izlerken sizi yakalarsa – onlara sadece araştırdığınızı söyleyin.

Bizimle Konuşmaktan Çekinmeyin

Tek seferlik Ads Kampanyası oluşturmak mı istiyorsun? Yoksa reklam hesabının aylık yönetilmesini mi? Eğer hala karar veremediysen bizimle iletişime geç birlikte karar verelim.

Bunlardan birine ihtiyacın olabilir; Web Tasarım, SEO, Sosyal medya reklamları veya Logo tasarımı. Aşağıdaki E-posta hesabına mail atabilir yada direk arayabilirsin.

 Email info@biajans.net

 Call Now! +90 530 460 6357