Sosyal Medya Reklamları Nedir?

Sosyal medya reklamları, hedef kitlenizle bağlantı kurmanın en hızlı ve en etkili yollarından biridir. Bu reklamlar, pek çok karlı fırsat sunar ve dijital pazarlama kampanyalarınızı güçlendirmenin harika bir yoludur!

Türkiye genelinde 600’den fazla kişi tarafından güvenilen bi ajans ツ

Sosyal medya reklamları önemi?

Sosyal medya reklamları, hedef kitlelere ulaşmak için sosyal medya platformlarında ücretli reklam kampanyalarının yürütüldüğü bir dijital pazarlama dalıdır. Pazarlamacılar ve reklamverenler, kullanıcıların sıklıkla kullandığı sosyal kanallar aracılığıyla markalarını tanıtabilir.

  • 7 milyondan fazla işletme Facebook'u reklam için kullanıyor.
  • Facebook reklamlarına tıklayan kullanıcıların %26'sı sonunda reklamı yapılan ürünü satın alıyor.
  • CMO anketine göre Yeni bir pencere açar, markalar 2023 yılına kadar sosyal medya reklamlarına ayırdıkları bütçeyi neredeyse ikiye katlayacak.

Geleneksel Reklamcılık/Dijital Reklamcılık

Geleneksel reklamcılık, markaların ilgilenip ilgilenmediklerine bakmaksızın mümkün olan maksimum sayıda kişiye reklam sunmayı benimser. Sosyal medya ise tam tersine, markaların coğrafi, demografik, psikografik ve davranışsal özelliklerine göre ideal alıcılarla bağlantı kurmasını sağlar.

Daha fazla tasarruf ve işletmeniz için görünürlük elde edin.

Aramalarda görünürlük

Günümüz dünyasında herkes reklam çıkıyor peki ya sizin farkınız nedir? Rakiplerinize kıyasla neden reklamlarınız daha fazla görünür olsun?

Doğru hedef kitleler

Çıkılan çoğu yanlış reklamda ortak hata hedef kitle seçimidir. İhtiyacı olmayan hedef kitleye satış yapamazsınız,  aksine  bütçenizi boşa harcamış olursunuz.

Zamandan tasarruf edin

Bir ajans veya profesyonel bir kişi ile çalışarak hem bütçenizden hemde zamanınızdan tasarruf edebilirsiniz. Ya müşterilerinize odaklanın yada reklamlara ツ

Rakip analizi

Reklam vermeden önce ön hazırlık olarak rakip ve hedef kitle analizleri yaparak ve A/B testleri yaparak doğru hedef kitlelere daha uygun bütçe ile reklam çıkabilirsiniz.

Neden sosyal medya reklamları?

İşte bir sosyal medya reklam stratejisi oluşturmak için beş neden;

  • Marka bilinirliğini artırırsınız
  • Etkileşimi teşvik edersiniz
  • Daha fazla satış kazanırsınız
  • Daha fazla müşteri adayı oluşturursunuz
  • İşletmenizle ilgilenen daha fazla insanı hedefliyorsunuz

Reklam bütçenizden en iyi şekilde nasıl yararlanabilirsiniz?

Gerçek iş sonuçları elde etmek ve reklam bütçenizden en iyi şekilde yararlanmak için sosyal medya reklamcılığını nasıl kullanacağınızı öğrenin. Yada bir uzman veya ajansdan destek alın. Beğenin ya da beğenmeyin, organik erişimi elde etmek giderek zorlaşıyor.

Başarıya giden yol bi’ajans‘dan geçiyorツ

Sosyal medya ajansımız, arama motoru optimizasyonu yoluyla hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olur.

671+

Memnun müşteri

89%

Performans artışı

Profesyonellerden oluşan yaratıcı bir ekibiz

Oluşturulan tüm reklam kampanyalarında ekibimizin içersinde bulunan görsel sanatlar uzmanı ve grafik tasarımcılar sayesinde, reklam görselleriniz rakiplerinizin reklamlarına kıyasla daha dikkat çekici ve eşsiz renkler ile daha fazla kullanıcıya ulaşır.

Doğru reklam ajansı ile çalışın!

Satışları artırmak mı yoksa müşteri adaylarınızın kalitesini artırmak mı istiyorsunuz? Gelir göstergelerini artırmanın zamanı geldi mi? Biajans doğru reklam politikası ve optimizasyon yoluyla hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olur.

Standard
7.000₺
/ay
Pro
9.500₺
/ay

Daha çok satış veya bilinirlik mi istiyorsunuz?

Performansa odaklanmış dijital pazarlama hizmetlerimiz, şirketinizin satış dönüşümlerini iyileştirmekten marka bilinirliğini artırmaya kadar en zorlu hedeflerine ulaşmasında ihtiyaç duyabileceğiniz her şeyi barındırır.