fbpx

Instagram Reklamı

Social Media

İnstagram'da Reklam Vermek

Herkes instagram reklamları verebilir, fakat herkes doğru hedef kitleyi bulamaz.
Bu ne demek peki? İnstagram’dan reklam vermek basittir. Uygulamadayken tanıtımını yap diyerek reklama çıkabilirsiniz. Peki bu ne kadar doğru? Yada yanlış yaptığımız şey nedir? Muhtemelen burada, bu sayfada kalma sebebiniz reklam verenlerin ortak sorunları;

 • Reklam veriyorum fakat iyi sonuç alamıyorum!
 • Reklamlarıma tıklama geliyor fakat arayan/mesaj atan yok!
 • Reklamlarım reddediliyor!
 • Reklam bütçem çok fazla ama dönüş çok az!

Reklamlarınızla ilgili sizin de şikayetleriniz bu tarzdaysa doğru yerdesiniz.

İnstagram reklamları oldukça kolay gözükse de, Verdiğiniz reklamın doğru kişiye gösterilmemesi durumunda Dönüşümü olmayan para harcamalarından kaçınamazsınız.
Daha çok bütçe mi? - Kaliteli reklam mı?

İnstagram Reklam Kalitesi

İnstagram’da her reklam verdiğinizde reklamınız incelemeye alınır. Ve bu inceleme sonrası reklamınıza bir puan verilir. Bu puana göre de rakiplerinizin reklamlarına kıyasla belirli bir seviyede kalırsınız.

Bu ne anlama geliyor; Artık her işletme reklam veriyor ve bu çok fazla reklam veren anlamına geliyor. Facebook’da şöyle bir çözüm üretiyor; Çok fazla reklam ücreti ödeyen değil, reklamı en kaliteli olan işletme müşteriyi kapsın.

Kaliteli reklam şu demek oluyor; Reklama çıkacağınız görsel/video içindeki görselin ve yazıların boyutları, kullandığınız fontlar göze hitap ediyor mu, reklam görselinin altındaki açıklama resim/video ile alakalı mı, doğru hedef kitle, doğru reklam bütçesi, doğru reklam platformu (İnstagram, Facebook, Marketplace Messenger, WhatsApp, DM) vs.. vs.. uzayıp gidiyor.

 

İnstagram Doğru Hedef Kitle

Buradaki reklam kalitesini tutturduğunuzda rakiplerinizin önüne geçerek daha düşük reklam bütçesi ile daha fazla potansiyel müşterilerin önüne çıkmış oluyorsunuz

Ayrıca; İşletmenizin ne hizmet verdiğine bağlı olarak, potansiyel müşterilerinizin hangi platformda, hangi günde ve hangi saat aralıklarında aktif olduğunu da bilmeniz, bütçenizin doğru yönetilmesini de sağlar.

Örneğin: Kadınlara bir ürün satıyorsanız, bu kişilerin en çok hangi platformda ve hangi saatlerde o platformu kullandığını belirleyebilmeniz gerekiyor. Veya hizmet vermek istediğiniz kitleniz çalışan bir kitle ise o kişilere akşam 17:00’dan önce reklam göstermeniz size ek bir şey sağlamaz. Aksine gereksiz reklam bütçesi kullanmış olursunuz.

Bu gibi spesifik hedef kitle daraltma/belirleme işini Business Maneger üzerinden A/B testleri yaparak daha doğru ve daha net kitlelere ulaşabilirsiniz.

İnstagram A/B Testinin Önemi!

A/B Testleri; Bu testler reklamlarınız için çok önemlidir. Elinizde iki tane reklam görseli olduğunuzu varsayalım. Siz bunlardan birini çok rahat bir şekilde beğenip o görselle reklama çıkmak isteyebilirsiniz. Fakat bu yanlış olur. Bırakın bu seçimi hedef kitleniz yapsın. İki görsele de aynı reklam bütçesini bölerek reklama çıkın. Bakalım hangisi daha iyi sonuç alacak. Bu test bütçenize bağlı olarak 3 gün – 1 hafta sürebilir. Hangi görsel daha iyi sonuç alıyorsa onunla yola devam edin.

A/B testleri sadece görsel/video için değil, açıklamalarınız, farklı hedef kitleleriniz, reklam bütçeniz, reklama çıkacağınız platformlar dahil her şeye A/B testi uygulayabilirsiniz. Bu sayede seçimi müşterilere bırakmış olursunuz. Hangisi daha iyi sonuç veriyorsa onunla yola devam edebilirsiniz.

Biajans.net olarak verdiğimiz hizmetten bahsetmek gerekirse,

İnstagram Reklam Kampanyası

Öncelikle şunu dile getirmek isteriz; “herkes bildiği işi yapsın!

Bir yandan müşterilerinize hizmet/satış yapıp, bir yandan reklamları yönetmek, diğer yandan muhasebenizi tutmak ve ekstradan kargoları taşımak mı? Gerçekten bu kadar zamanınız var mı?

Biajans.net olarak bizler hem algoritmaya uygun reklamlar çıkıyoruz hem de reklamlarınızı ölçümleyerek gelecek kampanyalarınızda daha düşük bütçelere daha fazla kişiye erişmenizi sağlıyoruz.

Yukarda bahsettiğimiz ve daha bir çok ayrıntı ve tecrübelerimiz ile reklamlarınızı yönetiyoruz. Bu sayede siz kendi işinize odaklanabiliyorsunuz.

Tanışmaya özel ilk defa bizimle çalışacak kişilere 1 yıl boyunca sabit aylık2.500 TL‘ye reklam hizmeti veriyoruz.

Tanışma paketinin içinde neler mi var;

☑️ İnstagram ve Facebook Entegrasyonu
☑️ Reklam hesap kurulumu.
☑️ Rakip Analizi
☑️ Hedef Kitle Analizi
☑️ Reklam için Post ve Story tasarımı.
☑️ Ay içinde 3 farklı reklam hazırlamak.
☑️ İnstagram ve Facebook Reklamı.
☑️ A/B Testleri
☑️ Domain Doğrulama
☑️ Piksel Kurulumu
☑️ Dönüşüm ve Piksel olayları kurulumu
☑️ E-ticaret müşterileri için katalog entegrasyonu
☑️ E-ticaret müşterileri için katalog ürün listeleme reklamları

 

İster sözleşmeli isterseniz de sözleşmesiz olarak çalışabilirsiniz. Sözleşme zorunluluğu yoktur. Sözleşmesiz çalıştığınızda dilediğiniz zaman ayrılabilirsiniz.

Bizimle Konuşmaktan Çekinmeyin

Reklam hesabının aylık yönetilmesini mi istiyorsun? Yoksa sıfırdan reklam oluşturmak mı? Eğer hala karar veremediysen bizimle iletişime geç birlikte karar verelim.

Bunlardan birine ihtiyacın olabilir; Web Tasarım, SEOGoogle Ads, Sosyal medya reklamları veya Logo tasarımı. Aşağıdaki E-posta hesabına mail atabilir yada direk arayabilirsin.

 Email info@biajans.net

 Call Now! +90 530 460 6357

  Hızlı Destek

  Yardıma mı ihtiyacınız var? Endişelenmeyin, ekibimiz size yardımcı olmaktan mutluluk duyar.

  Blogda Ara

  Blog’umuzda ki makaleleri inceleyerek nasıl yapılacağı hakkında aradığınız her şeyi bulabilirsiniz.

  Whatsapp Destek

  Whatsapp üzerinden tecrübeli ekibimize aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz. 7/24 Destek servisi.