fbpx

Instagram Reklam Vermek

Sosyal medya reklamları

Instagram Reklamları

Instagram reklamları dijital pazarlama dünyasında en fazla kullanılan reklam çeşitlerinden biridir. Bunun en önemli sebeplerinden biri de İnstagram platformunu dünyada milyarlarca insanın kullanmasıdır. Sizde İinstagram reklamları ile bu milyarlarca insana ulaşabilir ve firmanız için mükemmel kitleler oluşturabilirsiniz.

İnstagram reklamları oldukça kolay gözükse de,

Verdiğiniz reklamın doğru kişiye gösterilmemesi durumunda

Dönüşümü olmayan para harcamalarından kaçınamazsınız.

Neden İnstagram'da Reklam Vermelisin?

1 milyardan fazla aktif kullanıcısı olan İnstagram, önde gelen bir sosyal medya platformudur. Bu sayıya ikna olmadınız mı? Kısa bir süre önce İnstagram 700 milyon kullanıcısı için kilometre taşını duyurdu. İnsanlar daha fazlasını görmek, duymak ve öğrenmek ister, ancak zamanları sınırlıdır. İnstagram reklamlarının avantajı ise insanları görsel olarak etkilemek ve zamanlarını çalmamak. Hayranları veya müşterileri çekmek için mesajınızı hızlı ve özlü bir şekilde sunmanız gerekir.

Hakkımızda; Bizim bir fikrimiz var
İnstagram reklamları ile hedef kitlenize ulaşmak için 5 önemli yol

İnstagram Reklamları ile Hedef Kitlenize Ulaşın!

İnsanlar daha fazla marka aramak için Google yerine İnstagram’a yönelirken Instagram işletme profili yeni web sitesi haline geliyor . Bu, web sitenizi oluştururken olduğu gibi güzel tasarlanmış bir İnstagram yayınını hazırlamak için, çok fazla zaman ve çaba harcamanız gerektiği anlamına gelir.

Instagram’ı satış için optimize etmeye başlamadıysanız, büyük bir fırsatı kaçırıyor olabilirsiniz.

İnstagram’da bir işletme profili oluşturduktan sonra, ne kadar harcamak istediğinize, reklamlarınızın nerede görünmesini istediğinize ve ne kadar süreyle yayınlanmasını istediğinize karar verebilirsiniz. İnstagram, çeşitli hedefleme seçenekleri sunar, böylece işletmenizin ihtiyaçlarına en uygun olanları seçebilirsiniz.
Çevrimiçi bir kampanyaya başlarken seçebileceğiniz 4 ana Instagram reklamı türü vardır:

  • İnstagram Fotoğraf Reklamları
  • İnstagram Video Reklamları
  • İnstagram Atlı Karınca Reklamları
  • İnstagram Hikaye Reklamları

Hedeflemek İstediğin Kitle Kim?

İnstagram reklamlarının en büyük avantajlarından biri “Hedefleme”dir. Reklamını yaptığınız ürün yada hizmeti hangi kitleye sunacağınıza kendiniz karar verin. Ürününüz yada hizmetiniz ile ilgilenecek bir kitleye önceden ulaşmak kim istemez ki? 

Hedef kitlenizi belirlediniz mi?

Yaş, cinsiyet, aktif kredi kartı kullanıcıları ve bir çok demografik bilgilere daralttığınızda kendi kitlenize kolayca ulaşabilirsiniz. Örneğin; Bir kadın ayakkabısı satıyorsunuz ve bu ayakkabıyı alma potansiyeli olan müşterilere ihtiyacınız var. Bunun için hedefinizde erkekler olmamalıdır, aynı zamanda sattığınız ayakkabının rengine boyutuna göre kitlenizin yaşını da belirtebilirsiniz.

İnstagram'da hedeflemek istediğin kitle kim
dahası,

İnstagram reklamı verirken demografik bilgiler dışında sattığınız ayakkabı ile ilgili sayfaları takip eden kişilere de kolayca ulaşabilirsiniz. Eğer satış işleminde kapıda ödeme yerine online ödeme sistemi kullanıyorsanız hedefinizi seçerken aktif kredi kartı kullanan kişileri de kitlenize dahil edebilirsiniz.

ve çok daha fazlası..

Ayrıca,

İnstagram’ı diğer tüm sosyal medya platformlarından ayıran en önemli avantajlarından biri, fotoğraf merkezli olmasıdır. Diğer sosyal medya sitelerinden farklı olarak İnstagram, yalnızca metinle birlikte sunulabilecek fotoğraf ve videolardan oluşur, ancak metin zorunlu değildir. Bu sizin için faydalıdır, çünkü çoğu insan gördüklerini okuduklarından veya duyduklarından daha fazla hatırlar!

Dijital Reklam Ajansı Biajans.net İkon-49

Hedef Kitlenize Ulaşın

Hedef kitleyle alakalı içerik yaratırken ilk oluşturduğunuz kampanyayı kitlenizi tanımak için kullanın. Satış hedeflerine odaklanmaktansa hedef kitlenizi harekete geçiren şeylere odaklanın. Hedef kitleniz Instagram’da hangi eylemlerde bulunuyorlar? İnstagram Reklamları

Dijital Reklam Ajansı Biajans.net İkon-45

Net Bir Görüntü Kullanın

Farkındalık yaratmanız için netleşmek şart. İdeal olarak, paylaşımınız ana mesajı veya görsel özneyi arka plandaki birkaç detayla destekleyen bir paylaşım olmalıdır. Basitlik, kullanıcıların spesifik mesajlara ya da ürünlere odaklanmalarını sağlar.

Dijital Reklam Ajansı Biajans.net İkon-48

A/B Testi Yapın

İnstagram görsellerle hedef kitlenize etkileşim yaratacak bir platform sunuyor. Hangi reklamların hedef kitleniz için daha çekici olduğunu anlamak için A/B testi yapın. Yapacağınız test sonucuna göre ikinci reklam kampanyanız da farkı göreceksiniz.

Dijital Reklam Ajansı Biajans.net İkon-44

Marka ve Logo

Markanın adını veya logoyu herhangi bir reklamda ilgi odağı yapmak çekici gelebilir. Fakat mesajınızı Instagram kullanıcılarına iletirken çekici olmasını istersiniz. Kullanıcılar artık çok daha bilgililer ve kafa karıştırıcı reklamlara karşı isteksizler.

Dijital Reklam Ajansı Biajans.net İkon-46

Görseliniz ve Metniniz

İnstagram reklam görselinizde ki metnin, görselinizin %20’sinden daha fazla olmamasına önem verin. Eğer metin eklemek zorundaysanız metninizin ilgi çekici olduğundan emin olmalısınız.  Marka kimliğiniz ve mesajınızı tamamlayan bir metin seçin.

Dijital Reklam Ajansı Biajans.net İkon-47

Web Sitenize Link Verin

Instagram’ın diğer ağlara göre belki de en büyük eksikliği paylaşımlarda web sitesine link verilememesi. Neyse ki reklamlar bu durumun önüne geçilmesine olanak tanıyor. Reklamlarınızda mümkün olan en çok şekilde sitenize link vermeye çalışın.

Hızlı Destek

Yardıma mı ihtiyacınız var? Endişelenmeyin, ekibimiz size yardımcı olmaktan mutluluk duyar.

Blogda Ara

Blog’umuzda ki makaleleri inceleyerek nasıl yapılacağı hakkında aradığınız her şeyi bulabilirsiniz.

Whatsapp Destek

Whatsapp üzerinden tecrübeli ekibimize aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz. 7/24 Destek servisi.

Bizimle Konuşmaktan Çekinmeyin

Reklam hesabının aylık yönetilmesini mi istiyorsun? Yoksa sıfırdan reklam oluşturmak mı? Eğer hala karar veremediysen bizimle iletişime geç birlikte karar verelim.

Bunlardan birine ihtiyacın olabilir; Web Tasarım, SEOGoogle Ads, Sosyal medya reklamları veya Logo tasarımı. Aşağıdaki E-posta hesabına mail atabilir yada direk arayabilirsin.

 Email info@biajans.net

 Call Now! +90 530 460 6357