fbpx

Facebook Reklamları

Radyo ve televizyon insanlara çok fazla erişim sağladı. Fakat 20. yüzyılda işler değişti.
Facebook reklamları ve işleyişi

Facebook Reklamları Nasıl Çalışır?

Facebook reklamları artık birkaç çeşit halinde sunuluyor. Sayfanızı, Sayfanızdaki yayınları, kullanıcıların yaptığı işlemleri veya web sitenizin kendisini tanıtabilirsiniz. Facebook’un yerel reklamlara odaklanmasına ve sitede trafik tutmasına rağmen, kullanıcıları web sitenize göndermede hala başarılı olabilirsiniz.

Facebook reklamları, konum, demografik ve profil bilgilerine göre kullanıcılara hedeflenir. Bu seçeneklerin çoğu yalnızca Facebook’ta kullanılabilir. Bir reklam oluşturduktan sonra, reklamınızın alacağı her bir tıklama veya bin gösterim için bir bütçe ve teklif belirlersiniz.

Facebook Reklamları Hedefleme

Pek çok işletme iyi bir reklam olmadığı için Facebook reklamlarında başarısız oluyor. Her zaman yeni pazarlama kanallarını, özellikle talep fiyatları artırmadan önce test etmelisiniz, ancak iş modelinizin ağa uygunluğunu göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun.

Facebook Reklamları Nasıl Hedeflenir?

 • Yer/Alan Hedefleme
 • Yaş ve Cinsiyet Hedefleme
 • İlgi Alanı Hedefleme
 • Mesleki/Sektörel Hedefleme
 • Bağlantılar,Eğitim ve Dil Hedefleme
 • İlişki ve Ebeveynlik

Her seçenek kitlenize bağlı olarak yararlı olabilir. Çoğu pazarlamacı yer, yaş, cinsiyet ve ilgi alanlarına odaklanmalıdır.

Facebook reklamları nasıl hedeflenir?

Facebook Hedefleme

Hizmet verdiğiniz ülke, eyalet, şehir veya posta kodundaki kullanıcıları hedeflemenize olanak tanır. Yaş  ve  cinsiyet  hedefleme, mevcut müşterilerinize dayanmalıdır. 25-44 yaş arası kadınlar müşterilerinizin çoğunluğu ise, yalnızca onları hedeflemeye başlayın. Kârlı olduklarını kanıtlarlarsa, hedeflemenizi genişletebilirsiniz. Ve daha fazlası..

Facebook reklamları ile hedef kitlenizi daraltın

Facebook Reklamları ile Hedef Kitlenizi Daraltın

Birçok pazarlamacı mümkün olan en büyük grupları hedeflemektedir. Bu bir hata. Bu gruplar daha pahalıdır ve daha az hedeflidir.

 “Yoga” veya “dijital fotoğrafçılık” gibi nişiniz için geniş terimleri hedeflemek yerine  , belirli ilgi alanlarına odaklanın. Müşterilerinizin hangi dergileri ve blogları okuduğunu, kimlerin Twitter’da takip ettiğini ve hangi ilgili ürünleri satın aldıklarını araştırın. Bunun gibi lazer odaklı ilgi alanları kullanırsanız, konunuzla en çok ilgilenen ve buna para harcamak için en istekli kişilere ulaşırsınız.

Genç her zaman daha iyi değildir. Emeklileri hedefliyorsanız, 60 yaşın üzerindeki kişilerin resimlerini test edin. 25 yaşında güzel bir kız kullanmak mantıklı olmaz.

 • Facebook Fotoğraf Reklamları
 • Facebook+İnstagram Entegreli Reklamlar
 • Facebook Videolu ve Katalog Reklamları
 • Facebook Hikaye Reklamları

Facebook Dönüşümlü Reklamlar

Her kampanyada aynı ilgi alanı hedeflerine sahip en az üç reklam bulunmalıdır. Az sayıda reklam kullanmak, her biri için veri toplamanızı sağlar. Belirli bir kampanya için yalnızca 1-2 reklam çok fazla gösterim alır, bu nedenle aynı anda çok fazla yayınlanmaya çalışmayın.

Birkaç gün sonra, en düşük tıklama oranlarına (TO) sahip reklamları silin ve TO’nuzu sürekli artırmak için kazananları tekrarlamaya devam edin. Bir referans olarak% 0.1’i hedefleyin. Muhtemelen% 0,04 ortalamasına yaklaşacaksınız.

Facebook dönüşümlü reklamlar
Bizimle Konuşmaktan Çekinmeyin

Tek seferlik Facebook Reklam Kampanyası oluşturmak mı istiyorsun? Yoksa reklam hesabının aylık yönetilmesini mi? Eğer hala karar veremediysen bizimle iletişime geç birlikte karar verelim.

Bunlardan birine ihtiyacın olabilir; Web Tasarım, SEO, Sosyal medya reklamları veya Logo tasarımı. Aşağıdaki E-posta hesabına mail atabilir yada direk arayabilirsin.

 Email info@biajans.net

 Call Now! +90 530 460 6357

  Hızlı Destek

  Yardıma mı ihtiyacınız var? Endişelenmeyin, ekibimiz size yardımcı olmaktan mutluluk duyar.

  Blogda Ara

  Blog’umuzda ki makaleleri inceleyerek nasıl yapılacağı hakkında aradığınız her şeyi bulabilirsiniz.

  Whatsapp Destek

  Whatsapp üzerinden tecrübeli ekibimize aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz. 7/24 Destek servisi.